Ефрем Моллов обвини Давутоглу в опит за османска хегемония над България

0
1086

В своя статия поместена на страницата си във Фейсбук председателят на Европейски институт ПОМАК Ефрем Моллов обвини турският премиер Ахмет Давутоглу в опит да наложи османска хегемония над България респективно над Балканите.Той анализира книгата на турския министър председател  в светлината на неговото схващане за ролята на българите мохамедани за развитието на страната ни и в политическата история на полуострова.

Ето какво пише Моллов във своята статия:

Поводът да направя тази страница и да напиша тази статия е преводът на български, и невероятната реклама, която направиха различни фактори от политическия и интелектуалния „елит“ в България на книгата на Ахмет Давутоглу – „Стратегическа дълбочина“. Обидно, невероятно болезнено, неуважително, провокативно дори и не на последно място предателско спрямо държавата ни и всички етнически групи в нашето общество.
Забележете само. Тази книга бе представена в БАН (Българска академия на науките) лично от нейния Председател – акад. Воденичаров. При тази ситуация не ми остана нищо друго, освен да прочета тази книга няколко пъти и да я анализирам в дълбочина, и да прозра плановете за завладяването ни. След като я прочетох три пъти за четири дни осъзнах, че в нашето общество има създаден заговор за обявяване на васалитет и пряко подчинение на Държавата ни и нейното управление на повелите от Турция.
За да не ме обвините в някакво отношение или липса на фактология, ще Ви цитирам някои пасажи от тази книга:
– „Дъгата, която от северозапад започва от Бихач и по линията Централна Босна – Източна Босна – Санджак – Косово – Албания – Македония – Кърджали – Западна Тракия достига до Източна Тракия, е геополитическата и геокултурна жизнена артерия на балканската геополитика на Турция. “
– „Ако вътрешната сигурност на общностите по протежение на тази дъга бъде гарантирана, ако културното им присъствие бъде съхранено, ако икономическата и социалната им инфраструктура бъде заздравена и ако комуникацията между тях се запази интензивна, това ще увеличи регионалната мощ на Турция както в спокойни времена, така и в периоди на несигурност и напрежение.“
– „Мюсюлманските малцинства, останали в наследство от Османската държава, са фундаментът на политическото влияние на Турция на Балканите.“
– „ …. мюсюлманските малцинства в България, Гърция, Македония, Санджак, Косово, и Румъния от своя страна са важен елемент на балканската политика на Турция.“
– „… Турция трябва непрекъснато да се стреми към получаване на гаранции, които ще й предоставят правото на намеса по въпросите на мюсюлманските малцинства на Балканите. Красноречив пример от най-новата история е Кипърската военна операция, която придоби легитимност с помощта на подобна юридическа рамка.“
Ефрем Моллов задава въпроса:Тогава, кои са тези мюсюлмански малцинства за които говори турският Премиер? Това е разпръснатия народ на ПОМАЦИТЕ. Бошнаците са помаци, горани и тюрбеши в Косово, Македония и Албания – помаци, арнаутите – помаци. В България, Гърция и Турция също помаци. И какво излиза в крайна сметка? На гърба на този изстрадал народ съвременна Турция гради своята хегемония на Балканите. И най-лошото, нашата скъпа държава и се връзва.
Уморих се вече три години да обяснявам, че има готово и изготвено от нас решение за превръщането на сегашната Република България в геополитически играч не само на Балканите, но и в Евразия. Но никой не желае да ме чуе и да вникне в стратегическата дълбочина на нашите предложения. За какво става въпрос?

Ето и стъпките ,които според Моллов трябва да бъдат предприети:
1. Преобразуването на Република България във Велика Булгария;

2. Признаване на ПОМАЦИТЕ за народообразуващ елемент на тази държава;
3. Преформулиране на мюсюлманската дъга, цитирана от Давутоглу в помашка дъга и прекъсване на геополитическата хегемония на Турция на Балканите;
4. Това действие ще неутрализира влиянието на Турция и в други региони, и ще се появи шанса Велика Булгария да я признаят за геополитически играч.

Кърджали бг вести

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук