В четвъртък в Западна и Централна България ще бъде слънчево. В сутрешните часове в котловините видимостта ще е временно намалена и ще има ниска облачност. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Сутринта все още по-значителна ще бъде облачността в североизточните райони, където са възможни слаби превалявания от дъжд. До обяд и там облачността ще намалее и ще се установява слънчево време. Вятърът ще бъде слаб до умерен от запад-северозапад, в източните райони – от югоизток.
Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°.
В София максималните температури ще са около 26°.
Няма обявени предупредителни кодове за опасни явления. Картата на НИМХ е оцветена в зелено.
Сутринта над северното черноморско крайбрежие ще има значителна облачност и на отделни места ще превалява слаб дъжд. До обяд облачността ще се разкъса и намалее, и по цялото крайбрежие ще се установи слънчево време. Ще духа до умерен югоизточен вятър, който след обяд ще се ориентира от запад. Максималните температури ще са 25°-27°. Температурата на морската вода е 24°-25°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
Атмосферното налягане ще се повиши, но ще остане по-ниско от средното за месеца.
В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 15°, на 2000 метра – около 11°.
В петък ще бъде все още топло, през по-голямата част от деня – и предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от южната четвърт. След обяд над Западна България облачността ще се увеличи и на места ще превали краткотраен дъжд. През нощта срещу събота вятърът ще се ориентира от северозапад, през деня ще се усили и ще нахлува сравнително студен въздух. Облачността ще бъде по-често значителна, на места – с превалявания от дъжд, в югоизточните райони – с гръмотевици. Температурите ще се понижават и към 14:00 часа ще бъдат от 14°-15° в северозападните до 25°-28° в югоизточните райони.
Пълна прогноза за времето в страната можете да намерите в Sinoptik.bg
Източник: БТА, НИМХ