Джъстин Тимбърлейк изчерви Поли Генова като ученичка

0
1821

След триумфа си в Швеция Поли Генова стана истинска апетитна хапка. За броени часове към младата певица полетяха не само безброй поздрави, но и предложения от световни музикални колоси. За това потвърди лично композиторът на песента на Поли „If love was a crime”, споменавайки за интерес от гиганта Universal. „Ще има и ремикси – международни на Поли с други артисти. Това вече се случи”, коментира Борислав Миланов.

„През цялото време се чувствахме изключително добре, без абсолютно никакво притеснение и напрежение, изпитвахме удоволствие. Ние просто бяхме в свои води. Изключителен кеф!”, това бяха първите думи на 29-годишната блондинка при кацането й на родна земя. „За мен това е началото на един нов път на нашите музиканти извън България”, добави Генова.

14_Poli_Genova12.jpg

Непосредствено преди изпълнението си на шведска сцена пък Поли имала интригуваща среща с американската звезда Джъстин Тимбърлейк. От екипа на нашенката даже издават, че тийнидолът й донесъл късмет. „Почувствах се невероятно, защото той дойде и ми пожела лично успех!”, развълнувано споделила Генова. А близки до певицата разказват, че след краткия разговор с Тимбърлейк Генова се изчервила като ученичка.

Много коментари предизвика и тоалетът на Поли още преди да се появи с него на сцената в огромната зала „Ериксън Глоуб”. По облеклото на българката имаше LED светлини, които се задействаха във втората част на изпълнението й за по-голям ефект. Заради това и Франс прес написа, че представянето на Поли е било едно от най-големите зрелища на вечерта.

Горещи дискусии имаше и в социалната мрежа. Писателката Милена Фучеджиева публикува там следното: „Единствената причина току-що да изгледам победилата песен на Евровизия, беше участието на Поли Генова. Някога имаше един фестивал “Ален мак”, нямам нито време, нито желание да обяснявам, младите ще намерят в интернет какво представляваше. Евровизия прилича на него. Тя е политически фестивал…

Затова, мила Поли Генова, не търси причината за загубата си в нищо друго освен в отново безкрайно тъпия и несвободен свят, в който живеем – свят на студена война и на подмяна. Загубата ти няма нищо общо с качествата ти и представянето ти. И ако си достатъчно наивна и друг път да се явиш на този тъп цирк, моля те, преди това стани лесбийка, или поне си пусни брада. Всъщност имам блестяща идея – сключи брак с транссексуална жена от Сирия. Само така България ще спечели. Помисли, Поли, не се отказвай да направиш България известна.”

14_Poli_Genova14.jpg

Емил Кошлуков пък пише в личния си фейсбук профил: „Съвсем логично е Австралия да участва на „Евровизия”. Все пак бабите и дядовците на австралийските участници са подбрани от най-добрите британски съдии. Честито на Поли Генова, страхотно представяне!”. А коментарът на Любен Дилов-син беше: „От държавите в първата четворка на „Евровизия”, то май само ние сме действително в Европа. Демек, честито и си лягайте вече!”

Крайното класиране, в което България е на четвърта позиция, е всъщност глътката музика в политическия гювеч, наречен песенен конкурс „Евровизия”. И за децата е вече ясно как се разпределя музикалната баница и кой взима големите парчета! Този път обаче, България отхапа голям залък, въпреки хищниците наоколо! Стана четвърта, но по мнението на мнозина – всъщност е победител в песенната надпревара. Песента на Поли събра 307 точки при сложната система на гласуване в конкурса. Според нея половината от резултата на един участник се определя от професионално жури на всяка страна, а другата половина – от вота на зрителите в нея.

Победител на „Евровизия” 2016-а стана украинката Джамала с песента си „1944”. Парчето е посветено на депортацията на татарите от Крим по времето на Сталин. Самата певица е с такъв произход и нейни близки са били участници в тези събития, а на огромната сцена в Стокхолм тя пя на езика на татарите от полуострова, който е в списъка на ЮНЕСКО на застрашените от изчезване езици.

14_Poli_Genova17.jpg


Губи баба си при първото явяване на „Евровизия”

Това е второ поред явяване на Поли Генова на песенния конкурс „Евровизия”. През 2011-та с песента „На инат” певицата не пожъна така очаквания успех, освен това преживя истинска драма в семейството си. Гласовитото миньонче изгуби баба си само дни преди да излезе на сцената в Дюселдорф – което впоследствие й посвети.

„Човек, когато губи, не знае какво печели”, каза тогава певицата. Както тогава, така и сега неин талисман бе Сара – малко момиченце, част от група „Бон-Бон”, откъдето е започнал музикалният път и на самата Поли. 13-годишната Сара е дъщеря на продуцента и мениджъра Рози Караславова.


Била на косъм от смъртта

Преди време Поли Генова разкри, че е била на косъм от смъртта, когато е била само на 6 годинки. Тогава бъдещата певица претърпява тежък инцидент, чийто спомен я плаши и до днес.

Поли участвала заедно с други деца в клип на Георги Христов. Снимките били направени в една от живописните пещери край Русе. Вътре било много студено. Когато решила да излезе извън пещерата, Поли се натъкнала на пропаст, дълбока около 50 метра. Подхлъзнала се и едва не паднала в нея. Певицата разказва, че в този момент целият й живот преминал като на филмова лента в съзнанието. Човек от екипа успял да я сграбчи, в момента в който залитнала към пропастта.

Подготви: Анелия ПОПОВА


Коментар

Битката за Крим и блестяща Поли Генова

Да приберем в чекмеджетата, патриотарските лозунги и да се нарадваме на успеха на Поли Генова на конкурса „Евровизия”. Ясно е, че страдаме от дълбоки комплекси на малка, онеправдана нация. Европа умишлено ни е натикала в ъгъла й. За да повдигнем националното си самочувствие са ни нужни победи на конкурси и спортни успехи. Това е измама, защото комплексите трябва да си избиваме сами, а нашите политици трябва да престанат да превиват гръбнаци пред ЕС и да покажат, че сме нация, която заслужава уважение. Както прави Унгария, например. А песента на Поли Генова „If love was a crime” бе класирана на 4-то място и както правилно отбеляза Любен Дилов-син, е на първо, тъй като България е единствената страна в Европа в първата четворка. В нея се наредиха Украйна, Австралия и Русия. Какво правеше Австралия на конкурса не е ясно, „специален гост”, който ако бе спечелил – през 2017 г. „Евровизия”, трябваше да се проведе в Сидни ли?!

Поли Генова пя страхотно, песента и наектрелизира публиката и има всички шансове да се превърне в хит. Зрителите на Кипър и Испания й дадоха по 12 точки, по 8 дойдоха от зрителите на Албания, Малта, Сърбия, Великобритания и Азърбайджан, седем от Италия, Гърция и Израел. Оценките на националните журита бяха спорни, но страни като Македония, Словения, Франция, Ирландия и Малта, дадоха по 10 точки за песента на Поли. Даниела Бояджиева, която живее в Обединено кралство сподели как е протекло гласуването там:

„Само за информация, българите в Англия бяхме на макс при телефонното гласуване. И само за информация всеки глас се таксуваше по 15 p (пени) на минута. Максимални брой гласувания на човек 20. Е, мои познати гласуваха с по 5 мобилни плюс домашния телефон на макс. И мрежата ги допусна. Та така, Поли Генова и България заеха челната позиция. За това си помислете преди да ни изритате съвсем, каква сила са българите в чужбина.”

Неслучайно преди финала в Стокхолм, Поли Генова призова нашите политици да запазят правото на българите, които живеят в чужбина, да имат право да гласуват за собствената си държава. Защото българите в чужбина доказаха, че когато имаме кауза може да бъдем единни. Песента на кримската татарка Джамала не подлежи на коментар, всеки има своите музикални предпочитания, но на конкурса имаше поне 10 песни, които не й отстъпваха. Политиката взе превес на „Евровизия”, все едно се водеше битката за Крим между Русия и Украйна.

Но, ние имаме повод за гордост, защото Поли Генова, композиторите и музикалните продуценти Борислав Миланов и Себастиан Арман и Йоаким Бо Персон, заслужават адмирации за песента „If love was a crime”. Трябва да бъдем реалисти и да не се надяваме България скоро да спечели „Евровизия”, но това не пречи на показваме на европейците, че имаме таланти, които побеждават техните. Поли Генова го доказа и дано направи международна кариера. Защото я заслужава.

Иво ЮГОВ,ШОУ

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук