21-годишната щерка на принц Кирил атакува Холивуд, иска да е новата Мадона
Най-голямата внучка на цар Симеон Сакскобургготски – принцеса Мафалда, е тръгнала по пътя на световната слава, научи „Галерия“. 21-годишното момиче се цели към най-големите музикални класации, мечтаейки да бъде следващата Мадона. Мафалда вече има зад гърба си три самостоятелни авторски песни, а паралелно с творенето на музика, изучава и нейните тънкости в един от най-престижните университети в САЩ – този в Бъркли. Родителите й, които са разведени от няколко години, първоначално не били съгласни с решението й да се посвети на сцената, а настоявали да следва икономика. Принцесата обаче успяла да ги убеди, а майка й застанала зад нея, защото тя също е тясно обвързана с изкуството. Известно е, че Росарио Надал е била дългогодишна муза на световноизвестния моден гуру Валентино.
Най-голямата опора на Мафалда по пътя към блестящата кариера е нейният любим. Интересното е, че избраникът на царската внучка е ливанец по произход. Именно той й помага да се адаптира към живота в Америка, защото от доста време пребивава там. Марк е студент в престижния Харвардски университет и е определян като млада надежда в сферата на медицината. Мафалда отдавна го е запознала с цялото царско семейство. Баща й княз Кирил бил очарован от момчето и нямал нищо против това, че то не произлиза от аристократичен род.
Неблагородническото си потекло Марк компенсирал с интелект. Князът, дъщеря му и гаджето й обичали да прекарват време заедно, като най-любимото им място били плажовете на Палма де Майорка. Влюбената двойка за момента не планирала сватба, защото и двамата били фокусирани над това да преследват мечтите си.
Макар да е родена в космополитния Лондон, а в момента да се стреми към Холивуд, Мафалда е привързана и към България. Тя перфектно говори родния език и често изпълнява български фолклор, за да популяризира нашите традиции отвъд океана. Освен това е особено активна на социални теми. Наскоро е била сред организаторите на мащабен университетски протест, който се борел за равни права на африканските жители при прием в учебното заведение, защото ръководството често подхождало с предразсъдъци към тях.
Източник: в-к Галерия