Ализаде със загуба на старта на таекуондото в Париж

0
87
PARIS, FRANCE - AUGUST 08: Alizadeh Kimia of Team Bulgaria and Nahid Kiyanichandeh of Team Islamic Republic of Iran compete during the Women’s -57kg Round of 16 match between Alizadeh Kimia of Team Bulgaria and Nahid Kiyanichandeh of Team Islamic Republic of Iran on day thirteen of the Olympic Games Paris 2024 at Grand Palais on August 08, 2024 in Paris, France. (Photo by Alex Pantling/Getty Images)

Кимиа Ализаде започна със загуба в категория до 57 килограма в таекуондото на олимпийските игри, съобщава БНР.

Представителката на България отстъпи на иранката Нахид Киянчаде с 1-2 части

Натурализираната иранка Кимия започна отлично и поведе с 4:0 точки, но след това съперничката ѝ взе три точки след видеоповторение. Първата част завърши 10:7 за Ализаде.

Тя поведе с 4:0 и във втория рунд. Киянчаде изравни минута преди края за 5:5, а секунда преди края поведе с 6:5 след наказание на Кимия.

Така се стигна до трета част. В нея иранката поведе с 2:0, но Ализаде направи обрат до 5:2 след две успешни атаки, но секунда преди края Киянчаде изравни за 7:7 и така спечели победата.

Кимия Ализаде може да продължи на репешажи за бронзовия медал, ако съперничката ѝ стигне до финала по-късно днес.